Comarch się stabilizuje

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 13-03-2006, 00:00

Ambitne plany spółki zrobiły wrażenie na inwestorach, którzy wbrew rynkowej tendencji w marcu nabywali akcje Comarchu. Oscylatory już od kilku tygodni poruszają się w obszarach ekstremów i można oczekiwać utrzymania się obecnej stabilizacji, dopóki rynek nie znajdzie się we względnej równowadze. Niemniej w dłuższym okresie kurs powinien na dobre przekroczyć poziom 100 zł.

Wyniki Comarchu za ubiegły rok były lepsze od oczekiwań. Na ten rok i kolejne spółka przewiduje ekspansję zagraniczną, co spowoduje wzrost zatrudnienia i wyraźną poprawą wyników finansowych, a także rentowności.

Wzrost notowań sugeruje, że plany te są już przynajmniej częściowo zawarte w cenach akcji. Mogą jednak nadal pobudzać wyobraźnię inwestorów. Zawsze istnieje też ryzyko, że w razie niezrealizowania choćby części zamierzeń, rynek boleśnie zweryfikuje cenę akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comarch się stabilizuje