Commerzbank kupi Dresdner Bank za 9,8 mld EUR

PAP
opublikowano: 31-08-2008, 21:13

Grupa ubezpieczeniowa Allianz poinformowała w niedzielę, że sprzeda Commerzbankowi należący do niej Dresdner Bank za 9,8 miliarda euro.

Największa od 2001 roku transakcja w branży finansowej Niemiec oznacza powstanie największego niemieckiego banku pod względem liczby klientów oraz drugiego pod względem aktywów (największe ma Deutsche Bank).

W pierwszym etapie fuzji Commerzbank przejmie 60,2 procent zakupionej spółki, a w drugim - resztę. Transakcja ma zostać zakończona do końca 2009 roku. Allianz pozostanie największym akcjonariuszem nowego Commerzbanku z 30 procentami udziałów.

W wyniku fuzji zlikwidowanych zostanie 9000 pełnoetatowych miejsc pracy, w tym 2500 za granicą. Jak poinformował Commerzbank, redukcje mają zostać przeprowadzone tak, by zminimalizować skutki socjalne.

Oba banki zatrudniają obecnie 67 tysięcy osób.

W wyniku kryzysu na światowych rynkach finansowych Dresdner Bank poniósł straty obciążające spółkę na sumę około 3 miliardów euro.

Założony w 1870 roku Commerzbank jest drugim co do wielkości bankiem w Niemczech. W Polsce jest głównym udziałowcem BRE Banku.

Anna Widzyk (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy