Commerzbank zainteresowany niemiecką częścią HVB

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 15:48

Commerzbank AG, trzeci największy bank w Niemczech, może rozważyć przejęcie niemieckiej części HVBGroup, gdyby ją sprzedawano po przejęciu tego banku przez UniCredito Italiano - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Commerzbanku.

Commerzbank AG, trzeci największy bank w Niemczech, może rozważyć przejęcie niemieckiej części HVBGroup, gdyby ją sprzedawano po przejęciu tego banku przez UniCredito Italiano - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Commerzbanku.

    "Wszelka ekspansja miałaby dla nas sens, szczególnie w Niemczech albo wschodniej Europie" - powiedział Ulrich Ramm, rzecznik prasowy Commerzbanku.

    "To wszystko kwestia ceny" - dodał.

    Ramm powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że jest sceptycznie nastawiony do transakcji UniCredito i HVB, bo cena wymieniana w doniesieniach prasowych jest "za chuda".

    Prasa podawała, że włoski bank chce zaoferować pięć swoich akcji za każdą akcję HVB, co daje 22 euro za każdą akcję HVB.

    Ramm dodał, że wątpi, aby UniCredito chciał "oderwać" niemiecką część HVB, by ją następnie odsprzedać.

    Rzecznik Commerzbanku poinformował też w poniedziałek, że w tej chwili bank ten nie jest celem przejęcia przez inną instytucję. "Nikt do tej pory nie zwracał się do nas w tej sprawie" - powiedział Ramm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane