Commerzbank: złoto nawet po 2300 USD w przyszłym roku

opublikowano: 17-12-2020, 13:17

Analitycy Commerzbanku uważają, że złoto będzie drożeć w przyszłym roku w związku z deprecjacją walut powodowaną przez kontynuację przez rządy i banki centralne stymulacji fiskalnej i luźnej polityki monetarnej.

- Nie oczekujemy zmiany ultraekspansywnych polityk fiskalnej i monetarnej pomimo zbliżających się szczepień. Wręcz przeciwnie, rządy i banki centralne będą je kontynuować aby złagodzić negatywne skutki działań hamujących koronawirusa w gospodarce i społeczeństwie – głosi raport niemieckiego banku.

Jego autorzy zwracają uwagę, że jeśli, z powodów legislacyjnych, nie będzie możliwe wprowadzenie na czas stymulacji fiskalnej, wzrośnie presja na bank centralny, by zwiększył już stosowane działania luzujące.

Analitycy Commerzbanku uważają, że kontynuacja ilościowego luzowania spowoduje wzrost kursu złota w przyszłym roku powyżej szczytu z sierpnia 2020 roku. Prognozują, że będzie wynosił średnio blisko 2000 USD w 2021 roku, a w czwartym kwartale przyszłego roku może dojść nawet do 2300 USD.

W czwartek złoto drożeje o 1,3 proc. do 1883,80 USD za uncję. W sierpniu notowano je po prawie 2082 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane