Commerzbank zredukuje niemal 8 tys. etatów

opublikowano: 04-04-2017, 19:43
aktualizacja: 04-04-2017, 19:43

Commerzbank, drugi pod względem wielkości bank w Niemczech zamierza przeprowadzić znaczącą redukcję zatrudnienia, donosi Reuters, powołując się na dziennik Handelsblatt.

Instytucja poinformowała radę zakładową, że chce obniżyć zatrudnienie o 7,8 tys. osób w Niemczech. Powołując się na soje źródła, Handelsblatt twierdzi, że taka skala cięcia oznacza, że będą one dotyczyć niemal każdej części banku i potrzebne są dodatkowe informacje, zanim będą mogły być wdrożone negocjacje z radą zakładową.

Commerzbank
Zobacz więcej

Commerzbank fot. Bloomberg

Już we wrześniu 2016 r. Commerzbank zapowiadał chęć restrukturyzacji i przebąkiwał o redukcji 9,6 tys. miejsc pracy, co stanowi ponad 1/5 całej siły roboczej. Wtedy też związek zawodowy Verdi deklarował, że ostateczna skala cięć będzie zdecydowanie niższa ze względu na wcześniejsze uzgodnienia i procesy wiekowe w kadrze pracowniczej (odejścia na emeryturę czy rentę).

Commerzbank jest głównym udziałowcem notowanego na GPW mBanku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Commerzbank zredukuje niemal 8 tys. etatów