Comp będzie rósł dzięki akwizycjom

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 12-05-2005, 00:00

Do czerwca warszawski Comp może przejąć nawet trzy firmy. To mocno zaawansowane projekty, a prezes już myśli o następnych akwizycjach.

Początek roku okazał się bardzo udany dla warszawskiego Compu, spółki informatycznej specjalizującej się w systemach bezpieczeństwa. W pierwszym kwartale sprzedaż wzrosła o 30 proc. — do 16,3 mln zł, a zysk wyniósł 1,79 mln zł wobec 7,3 mln zł straty przed rokiem, wynikającej z rozliczenia transakcji sprzedaży Compu Rzeszów.

— Poprawa wyników to nie jest efekt jednego zdarzenia, ale realizacji wielu kontraktów średniej wielkości — tłumaczy Jacek Papaj, prezes Compu.

Zakupy już wliczone

Prezes zapewnia, że zaprezentowane wyniki potwierdzają, że prognozy na ten rok mówiące o przychodach grupy na poziomie 95,39 mln zł (wzrost o 39 proc.) i 10 mln zł zysku netto (wzrost o 89 proc.) zostaną wykonane. Ale uwaga! Wyniki te zawierają już efekty planowanych na ten rok akwizycji. A w tym przypadku Comp ma spory apetyt. Do czerwca mają zostać kupione co najmniej dwie firmy, również zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym. Prezes zastrzega, że nie ma mowy o odkupieniu od Prokomu firmy Safe Computing.

— Nie chcemy nic kupować od Prokomu. To rodzi negatywne sygnały na rynku — twierdzi Jacek Papaj.

Pierwsze dwa przejęcia będą kosztować około 10 mln zł i zostaną sfinansowane z niedawnej emisji akcji, objętej właśnie przez Prokom.

Sprawy na oku

Jeszcze w czerwcu zostanie też prawdopodobnie przejęta trzecia spółka. Na to potrzebne będą pieniądze z kolejnej emisji wartości około 20 mln zł, która ma być przeprowadzona w tym półroczu. Ale to nie koniec programu akwizycji.

— Mamy jeszcze inne ciekawe sprawy na oku — zapowiada enigmatycznie Jacek Papaj.

Sugeruje, że w dalszej perspektywie spółka zastanowi się nad wyjściem poza granice naszego kraju. Być może partnerem w tym przedsięwzięciu będzie Comp Rzeszów, niedawny członek grupy, też notowany na giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comp będzie rósł dzięki akwizycjom