Comp obniżył prognozę przychodów, zapowiedział rekordowy zysk

opublikowano: 10-01-2007, 17:43

Zarząd Comp skorygował podaną w maju ubiegłego roku prognozę skonsolidowanych wyników finansowych na 2006 rok. Obniżył prognozę przychodów przy niemal nie zmienionej prognozie zysku.

Zarząd Comp skorygował podaną w maju ubiegłego roku prognozę skonsolidowanych wyników finansowych na 2006 rok. Obniżył prognozę przychodów przy niemal nie zmienionej prognozie zysku.

Zarząd Comp prognozuje wysokość skonsolidowanych przychodów na 130 mln zł.

- Niższa od pierwotnie zakładanej wysokość przychodów wynika z przesunięcia realizacji kilku przedsięwzięć w administracji publicznej, która jest głównym odbiorcą produktów i usług COMP, oraz w sektorze komercyjnym – głosi komunikat spółki.

Zarząd Comp informuje, że „w zakresie zysku netto” przewiduje osiągnięcie 14 mln zł. Oznacza to ponad 50 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego i najlepszy wynik w historii spółki.

- Wielkość ta odbiega o mniej niż 10% od pierwotnie planowanej i formalnie nie wymaga korekty – głosi komunikat.

W maju Comp prognozował osiągnięcie w 2006 roku 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto oraz 185 mln zł przychodów.

Zarząd Comp spodziewa się w 2007 roku planowanych na rok ubiegły efektów finansowych integracji spółki w ramach grupy kapitałowej Prokom Software.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Comp obniżył prognozę przychodów, zapowiedział rekordowy zysk