Comp podtrzymuje prognozę 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2005 r.

Internet Securities
11-05-2005, 14:21

Spółka informatyczna Comp SA podtrzymuje prognozę uzyskania w 2005 roku 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach na poziomie 95 mln zł, powiedział w środę prezes spółki Jacek Papaj. W tym roku spółka zamierza dokonać akwizycji przynajmniej trzech spółek.

Spółka informatyczna Comp SA podtrzymuje prognozę uzyskania w 2005 roku 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach na poziomie 95 mln zł, powiedział w środę prezes spółki Jacek Papaj. W tym roku spółka zamierza dokonać akwizycji przynajmniej trzech spółek.

„Podtrzymujemy naszą prognozę, ogłoszoną w grudniu 2004 roku na poziomie jednostkowym, jak i grupy. Dynamika sprzedaży w pierwszym kwartale wskazuje, że nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto” – powiedział Papaj podczas konferencji prasowej.

Na poziomie jednostkowym spółka chce uzyskać w tym roku 7,7 mln zł zysku netto, a przychody mają wynieść 83,0 mln zł.

W pierwszym kwartale 2005 roku spółka zanotowała 1,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 7,29 mln zł straty w analogicznym okresie 2004 roku. Przychody grupy wyniosły odpowiednio: 16,37 mln zł wobec 12,56 mln zł.

„Drugi kwartał zapowiada się równie dobrze. Zakładamy, że rentowność brutto uzyskana w pierwszych trzech miesiącach na poziomie ponad 50% zostanie utrzymana” – powiedział prezes.

PLANOWANE AKWIZYCJE

Spółka zakłada do końca pierwszego półrocza sfinalizowanie dwóch akwizycji ze środków uzyskanych z pierwszej emisji akcji.

„Z pierwszej ubiegłorocznej emisji akcji szacujemy, że około 10 mln zł zostanie nam na inwestycje. W planach mamy dokonanie akwizycji spółek o podobnym lub komplementarnym profilu do naszej” – powiedział Papaj.

„W czerwcu powinniśmy zakończyć negocjacje z dwiema spółkami i w tym samym miesiącu może uda nam się sfinalizować transakcję z kolejną. Jeżeli wszystko zakończy się pomyślnie, to jeszcze w czerwcu przygotujemy kolejną emisję akcji” – powiedział Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Dodał, że odpowiednie dokumenty zostały złożone już do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG).

„Jeżeli z jakiś przyczyn, na przykład złej koniunktury na giełdzie, nie uda nam się uplasować emisji akcji, to i tak jesteśmy zdeterminowani dokonać akwizycji tej trzeciej spółki, wykorzystując inne źródła finansowania” – powiedział prezes.

Papaj powiedział także, że dzięki obecności Compu w Grupie Prokomu, spółka ma prawo wyłączności na sprzedaż produktów bezpieczeństwa wyprodukowane przez Prokom Software.

Prokom Software SA ma obecnie 555.000 akcji Comp SA, co stanowi 23,97% kapitału zakładowego oraz głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki. Ma on jednak prawo dokupić kolejne 555.000 akcji od głównego udziałowca spółki Comp, Jacka Papaja w przyszłym roku, po weryfikacji i opublikowaniu wyników spółki za 2005 rok.

„Prokom ma prawo dokupienie akcji, ale to nie oznacza, że z pewnością z tej możliwości skorzysta” – powiedział Tomaszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Comp podtrzymuje prognozę 10 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2005 r.