Comp SA wyemituje akcje, podwyższy kapitał o 1,11 mln zł

(Marek Druś)
21-03-2005, 17:52

Zarząd Comp SA poinformował o zwołaniu na 12 kwietnia WZA spółki. Akcjonariusze zdecydują m.in. o podziale ubiegłorocznego zysku spółki. Odbywające się w poniedziałek NWZA zdecydowało tymczasem o podwyższeniu jej kapitału o 1,11 mln zł.

Zarząd Comp SA poinformował o zwołaniu na 12 kwietnia WZA spółki. Akcjonariusze zdecydują m.in. o podziale ubiegłorocznego zysku spółki. Odbywające się w poniedziałek NWZA zdecydowało tymczasem o podwyższeniu jej kapitału o 1,11 mln zł.

Pod koniec lutego Comp SA informował, że w czwartym kwartale jego zysk netto wynosił 3,02 mln zł przy 30,08 mln zł przychodów.

NWZA Comp SA zdecydowało w poniedziałek o podwyższeniu kapitału spółki o 1.112.500 zł w drodze emisji 445 tys. akcji serii I o cenie nominalnej 2,5 zł. Zostaną one sprzedane w ramach oferty publicznej. NWZA wyłączyło prawo poboru dotychczasowych akcjonariuszy, upoważniło zarząd do wyznaczenia ceny emisyjnej. Po podwyższeniu kapitał Comp SA będzie wynosił 6.900.712,50 zł.

- Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w drodze publicznej emisji akcji serii I ma na celu pozyskanie inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych oraz rozproszenie własności akcji znajdujących się w obrocie giełdowym. Jednocześnie, wyłączenie prawa pierwszeństwa nabycia akcji serii I nie ogranicza możliwości objęcia akcji przez dotychczasowych Akcjonariuszy, należy zatem przyjąć, iż będąc w interesie Spółki, wyłączenie prawa poboru nie godzi również w interesy dotychczasowych Akcjonariuszy – głosi opinia zarządu Comp SA.

Największymi akcjonariuszami Comp SA są Jacek Papaj, który ma 1,3 mln akcji spółki, dających mu tyle samo głosów na WZA (56,3 proc.), oraz Prokom Software, który ma 555 tys. akcji (23,9 proc. akcji i głosów na WZA).  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Comp SA wyemituje akcje, podwyższy kapitał o 1,11 mln zł