Compaq: głosowanie ws. fuzji z HP odbędzie się w marcu

Administrator
opublikowano: 17-01-2002, 11:34

Michael Capellas, prezes spółki Compaq zapowiedział, że głosowanie jej udziałowców w sprawie fuzji z Hewlett-Packardem odbędzie się prawdopodobnie w marcu. Capellas oczekuje, że do marca decyzję w sprawie szacowanej na 22 mld USD fuzji podejmie Federalna Komisja Handlu. Krócej, bo do końca stycznia trzeba będzie zaczekać na decyzję w tej sprawie władz europejskich.

Michael Capellas, prezes spółki Compaq zapowiedział, że głosowanie jej udziałowców w sprawie fuzji z Hewlett-Packardem odbędzie się prawdopodobnie w marcu.

Capellas oczekuje, że do marca decyzję w sprawie szacowanej na 22 mld USD fuzji podejmie Federalna Komisja Handlu. Krócej, bo do końca stycznia trzeba będzie zaczekać na decyzję w tej sprawie władz europejskich.

- Od początku planowaliśmy, że otrzymamy zgodę władz na fuzję do końca pierwszego kwartału, tak aby przeprowadzić ją jeszcze w pierwszej połowie tego roku – mówił Capellas.

Tymczasem do sprzeciwu wobec planowanej fuzji nawołuje Walter Hewlett, syn jednego z założycieli Hewlett-Packarda. W liście rozesłanym do akcjonariuszy spółki napisał on, że fuzja spowoduje spadek realnej wartości ich udziałów.

W grudniu przeciwko fuzji opowiedziała się również Fundacja Packarda, posiadająca ok. 10 proc. udziałów w spółce.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Compaq: głosowanie ws. fuzji z HP odbędzie się w marcu