ComputerLand chce przejąć 4 spółki w 2005 r. i 5-7 spółek w 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 09-11-2005, 14:57

Spółka informatyczna ComputerLand SA do końca 2005 roku może przejąć 4 spółki z branży oraz dalszych 5-7 firm w przyszłym roku, zapowiedział w czwartek prezydent grupy ComputerLandu Tomasz Sielicki. Spółka nie wyklucza w przyszłym roku przejęcia także spółki IT notowanej na giełdzie w Warszawie.

Spółka informatyczna ComputerLand SA do końca 2005 roku może przejąć 4 spółki z branży oraz dalszych 5-7 firm w przyszłym roku, zapowiedział w czwartek prezydent grupy ComputerLandu Tomasz Sielicki. Spółka nie wyklucza w przyszłym roku przejęcia także spółki IT notowanej na giełdzie w Warszawie.

„Mamy cztery spółki, z którymi w każdej chwili możemy podpisać odpowiednie umowy. Są to specjalizowane, raczej małe spółki, w tym dwie działającej w branży chemicznej, jedna w utilities i jedna w sektorze bankowym” – powiedział Sielicki podczas konferencji prasowej.

Sielicki powiedział, że ComputerLand zamierza rocznie przejmować 5-7 firm. Wartość przejmowanych spółek zarząd szacuje na 5-20 mln zł każda.

„W przyszłym roku będziemy także chcieli przejąć spółkę na tyle dużą, że jej akwizycja nie będzie taka prosta” – dodał prezydent.

Sielicki nie chciał ujawnić dalszych szczegółów. „Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, w jaki sposób miałoby nastąpić przejmowanie tej spółki” – powiedział.

Dodał jednak, że zarząd spółki ma zgodę rady nadzorczej na przeprowadzenie emisji 1 mln akcji o wartości około 100 mln zł.

„Na naszej liście naszych rozmów, oprócz tych firm, o których do tej pory mówiliśmy, znajdują się spółki giełdowe. I w tym wypadku również nie możemy więcej szczegółów ujawnić” – dodał Sielicki.

WYKUP OBLIGACJI

Spółka szacuje, że na wykupienie wszystkich obligacji wyda około 90 mln zł.

„Może się uda nam pod koniec roku część ich wykupić. Cały program kończy się jednak w maju 2006 roku” – powiedział prezydent.

Według zarządu spółki, ComputerLand na kontach posiada obecnie 114 mln zł w gotówce i zasoby te z kwartału na kwartał rosną.

BANKI W ROSJI

„W przyszłym roku liczmy także na zakończenie kilku dużych przetargów na centralny system informatyczny w bankach w Rosji i w Kazachstanie. Jesteśmy obecnie na sześciu krótkich listach” – powiedział prezes spółki Michał Danielewski.

Dodał, że spółka łącznie bierze udział w 13 przetargach, w tym w 10 organizowanych w rosyjskich bankach i w trzech – w kazachskich.

„Spodziewamy się, że sektor bankowy w naszych przychodach w przyszłym roku może przynieść 250-300 mln zł. Wzrostu spodziewamy się także w sektorze telekomunikacyjnym i szacujemy, że kontrakty te mogą łącznie wynieść 350 mln zł do 2007 roku” – powiedział Danielewski.

Spółka spodziewa się także znacznego wzrostu przychodów z sektora utilities i administracji.

Po trzech kwartałach 2005 roku grupa ComputerLandu miała 11,03 mln zł zysku wobec 11,08 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 495,69 mln zł wobec 522,91 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane