Computerland <COMW.WA> nabycie aktywów o znaczącej wartości

opublikowano: 29-07-2003, 17:19

Computerland <COMW.WA> nabycie aktywów o znaczącej wartości NABYCIE AKTYWÓW O ZNACZĄCEJ WARTOŚCI
CL/52/2003
Zarząd ComputerLand SA informuje, iż w dniu 28 lipca 2003 roku zostały podpisane umowy, na mocy których ComputerLand SA nabył, od 14 udziałowców - osób fizycznych oraz prawnych - 267 udziałów w Spółce Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich INFOSERVICE Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
Ww. udziały zostały nabyte za łączną kwotę 133.500 zł. Jednostkowa cena nabycia udziałów wynosi 500 zł i jest równa wartości nominalnej udziałów. W związku z ww. transakcją ComputerLand SA posiada 92,71% udziałów w Spółce Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich INFOSERVICE Sp. z o.o.
Zakup udziałów w Spółce INFOSERVICE Sp. z o.o. jest związany z podpisaną w dniu 4 lipca 2003 roku pomiędzy KOGENERACJĄ SA a ComputerLand SA umową na świadczenie usług outsourcingowych w zakresie IT. Spółka INFOSERVICE Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą technologii informatycznych dla KOGENERACJI SA.
Połączenie doświadczeń INFOSERVICE Sp. z o.o. z potencjałem ComputerLand S.A. zapewni KOGENERACJI rozszerzenie funkcjonalności rozwiązań informatycznych i poprawę jakości świadczonych usług.
W ciągu najbliższych dni ComputerLand zamierza zawrzeć kolejne umowy, w wyniku których udział ComputerLandu w Spółce INFOSERVICE Sp. z o.o. wyniesie 98%.
Pomiędzy Emitentem oraz osobami zarządzającymi i nadzorującymi Emitenta a udziałowcami zbywającymi udziały nie występują żadne powiązania.
ComputerLand nabył udziały spółki INFOSERVICE Sp. z o.o. jako długoterminową lokatę kapitałową realizowaną w ramach strategii rozwoju Grupy Kapitałowej ComputerLand. Transakcja zostanie sfinansowana z własnych środków Spółki.
Jednocześnie Zarząd ComputerLand SA informuje, iż Spółka uzyskała od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stosowną zgodę na dokonanie ww. transakcji.
Nabywane aktywa finansowe spełniają kryteria aktywów o znacznej wartości ponieważ stanowią 92,71% udziałów nabywanej Spółki.
Data sporządzenia raportu: 29-07-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Computerland &lt;COMW.WA&gt; nabycie aktywów o znaczącej wartości