Computerland <COMW.WA> umowa z Hewlett Packard Polska na współpracę przy wdrożeniu systemu Bankowego w LUKAS Bank

02-12-2003, 16:40

Computerland <COMW.WA> umowa z Hewlett Packard Polska na współpracę przy wdrożeniu systemu Bankowego w LUKAS Bank UMOWA Z HEWLETT PACKARD POLSKA NA WSPÓŁPRACĘ PRZY WDROŻENIU SYSTEMU BANKOWEGO W LUKAS BANK
CL/91/2003
Zarząd ComputerLand SA informuje, że w dniu 1 grudnia 2003 roku Spółka podpisała umowę z Hewlett-Packard Polska Sp. z o.o. dotyczącą współpracy przy realizacji wdrożenia systemu bankowego w LUKAS Bank SA, którego głównym udziałowcem jest francuski bank Credit Agricole. Wdrożenie realizowane będzie w oparciu o scentralizowany system bankowy Sanchez/Profile oraz autorskie rozwiązania firmy HP. Przedmiotem Umowy jest udział ComputerLandu jako podwykonawcy w opracowaniu i wdrożeniu Systemu na rzecz Banku.
W ramach umowy ComputerLand dostarczy system transakcyjny Sanchez/Profile, dostępny w środowisku MetaFrame firmy CITRIX , zrealizuje obszar księgowy Banku w oparciu o rozwiązania Oracle Financials oraz dokona migracji danych z obecnego systemu transakcyjnego LUKAS Banku do Profile'a. ComputerLand wdroży również System Przetwarzania i Interpretacji Danych SPID, który realizuje sprawozdawczość obligatoryjną do NBP. SPID jest systemem autorstwa ComputerLandu, który pracuje już w ponad 30 bankach. Jednocześnie Spółka w ramach odrębnej umowy będzie świadczyć usługi serwisowe przez okres 5 lat.
Według opinii Zarządu Spółki umowa podwykonawcza z HP zwiększa szanse ComputerLandu na świadczenie usług poza granicami kraju dla międzynarodowych korporacji i instytucji finansowych.
Wdrażany przez Hewlett-Packard system bankowy dla LUKAS Banku, bazuje na oprogramowaniu Sanchez/Profile oraz oprogramowaniu HP eMCI, które jako middleware bankowy zapewnia integrację z pozostałymi komponentami systemu (bankowość internetowa, call center, interfejsy do systemów zewnętrznych). System bankowy będzie wspierać realizację zadań takich, jak rozliczenia z partnerami biznesowymi oraz utrzymanie i rozbudowa centralnej bazy danych o klientach, operacjach bankowych i partnerach biznesowych. Infrastruktura informatyczna LUKAS Banku będzie w znacznej części zbudowana w oparciu o rozwiązania HP, gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, dostępności i wydajności.
Wartość podpisanej umowy wynosi ponad 15 mln zł brutto.
Data sporządzenia raportu: 02-12-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Computerland &lt;COMW.WA&gt; umowa z Hewlett Packard Polska na współpracę przy wdrożeniu systemu Bankowego w LUKAS Bank