Czytasz dzięki

Computerland może obniżyć prognozę

(Marek Druś)
opublikowano: 17-08-2005, 13:31

Computerland może obniżyć prognozę tegorocznych wyników. Zależy to od tego, czy podpisze w ciągu dwóch miesięcy znaczące kontrakty. - W ciągu dwóch miesięcy podamy komunikat, czy ją zrealizujemy, czy nie. Prawdopodobieństwo, że ją obniżymy, jest większe niż że podwyższymy – powiedział prezydent spółki Tomasz Sielicki, cytowany na internetowych stronach agencji Reuters.

Computerland może obniżyć prognozę tegorocznych wyników. Zależy to od tego, czy podpisze w ciągu dwóch miesięcy znaczące kontrakty. - W ciągu dwóch miesięcy podamy komunikat, czy ją zrealizujemy, czy nie. Prawdopodobieństwo, że ją obniżymy, jest większe niż że podwyższymy – powiedział prezydent spółki Tomasz Sielicki, cytowany na internetowych stronach agencji Reuters.

Zysk Grupy Computerlandu wyniósł w I półroczu 7,23 mln zł i był o 10,4 proc. wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł o 12 proc. do 16,15 mln zł. Przychody wyniosły 309,79 mln zł i były niższe o 15 proc. od osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku.

W II kwartale skonsolidowany zysk netto Computerlandu wzrósł o 2,6 proc. do 6,28 mln zł. Zysk operacyjny spadł o 14,7 proc. do 7,19 mln zł. Przychody wzrosły o 27,1 proc. do 129,3 mln zł.

Według analityków, zysk netto Computerlandu był zgodny z oczekiwaniami. Rozczarowała wielkość przychodów i zysku operacyjnego choć można było spodziewać się ich osłabienia w związku z efektem wysokiej bazy.

Prezes Computerlandu Michał Danielewski liczy, że wyniki spółki w trzecim kwartale będą lepsze niż w pierwszym.

MD, Reuters.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane