Continental podniesie ceny, liczy na fuzję PSA z Oplem

Marek Druś
aktualizacja: 02-03-2017, 12:13

Elmar Degenhart, szef spółki oponiarskiej Continental uważa, że przejęcie przez PSA Group Opla/Vauxhalla mogłoby być korzystne dla jego firmy, donosi Reuters.

Degenhart powiedział, że połączenie francuskiego producenta aut peugeot i citroen z producentem opli i vauxhalli spowodowałoby pojawienie się nowych możliwości, m.in. dzięki standaryzacji platform. Szef niemieckiej spółki oponiarskiej uważa, że dzięki fuzji może wzrosnąć wolumen produkcji.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Odnosząc się do perspektyw Continental, prezes poinformował, że spółka zamierza podwyższyć ceny opon letnich i zimowych. Tłumaczy to koniecznością rekompensowania 500 mln EUR dodatkowych kosztów wynikających z wzrostu cen surowców w tym roku.

Degenhart powiedział także, że spółka chce rosnąć przez akwizycje i ma wiele pomysłów na fuzje lub przejęcie. Nie chciał jednak podaż żadnych szczegółów, informuje Reuters. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Continental podniesie ceny, liczy na fuzję PSA z Oplem