Cooper-Standard Automotive uruchomił nową produkcję w Myślenicach

PAP
opublikowano: 28-09-2007, 15:44

Amerykański producent komponentów do motoryzacji Cooper-Standard Automotive uruchomił w piątek nową halę produkcyjną w  Myślenicach koło Krakowa.

Inwestycja o wartości 18 mln zł została włączona do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), przez co jest pierwszym przedsięwzięciem w tej strefie, zlokalizowanym poza woj. śląskim.

Jak poinformowała PAP przedstawicielka Cooper-Standard Automotive Polska Agnieszka Wieczorek, nowobudowana hala o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wchodzi w skład głównego polskiego zakładu firmy w Bielsku-Białej. W Myślenicach zatrudniono do tej pory około 100 pracowników, a docelowo ma tam pracować do 250 osób w ciągu najbliższego roku. Łącznie w całej fabryce pracuje 810 osób.

Cooper-Standard Automotive Polska wytwarza gumowe i plastikowe elementy uszczelniające do samochodów. W Myślenicach spółka prowadzi też działalność badawczo-rozwojową. Tamtejsza inwestycja przyniosła rozbudowę istniejących mocy produkcyjnych i modernizację technologii.

KSSE to największa z 14 polskich stref ekonomicznych. Od jej powołania 10 lat temu inwestorzy stworzyli w niej ponad 24 tys. nowych miejsc pracy, inwestując ponad 8,3 mld zł. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cooper-Standard Automotive uruchomił nową produkcję w Myślenicach