Czytasz dzięki

Cooperman: jeszcze jeden wzrostowy etap i koniec rynku byka na akcjach

opublikowano: 16-10-2019, 15:48

Leon Cooperman, założyciel Omega Advisors i weteran Wall Street uważa, że amerykański rynek akcji ma przed sobą jeszcze tylko jeden etap wzrostu po którym nastąpi koniec rynku byka rozpoczętego w marcu 2009 r.

Obecny rynek byka jest najdłuższy w historii. S&P500 zyskał w jego trakcie ponad 300 proc. W tym roku indeks zyskał już ok. 20 proc.

Zobacz więcej

Leon Cooperman, fot. Bloomberg

- Pozostał jeszcze jeden etap. Będzie to wzrost o 10 proc. w okresie następnych sześciu miesięcy – powiedział Cooperman w CNBC. - Nie widzę już euforii poza rynkiem IPO – dodał.

Dane makro na świecie pokazują spadek tempa wzrostu gospodarczego. Jako jeden z powodów wskazywana jest wojna handlowa USA z Chinami.

- Jeśli prezydent zdecyduje się na kolejną rundę ceł, zwiększy to prawdopodobieństwo recesji, a jeśli do niej dojdzie rynek akcji spadnie o co najmniej 25 proc. - powiedział Cooperman.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane