Coraz bliżej 1800 pkt

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-05-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła niewielki wzrost, ale w trakcie sesji kluczowe wsparcie w strefie 1800 pkt było poważnie zagrożone. Kupujący starają się oddalić groźbę powstania sygnałów sprzedaży. Końcówka sesji zapowiada, że dzisiejszy dzień może przynieść próby poważniejszego odreagowania spadków. Systematycznie rośnie liczba otwartych pozycji — wynosi już ponad 30 tys. Sugeruje to, że bliski już ruch, w którąkolwiek stronę, będzie dynamiczny. Pierwszy opór znajduje się na poziomie 1835 pkt.

Notowania rozpoczęły się nieznacznym wzrostem o 4 pkt. Do pierwszych transakcji doszło na pułapie 1829 pkt. Podaż zaakcentowała swoją obecność, spychając kontrakty na nowe minima trendu spadkowego (1804 pkt). Spadek zdynamizowały uruchomione zlecenia stop dla długich pozycji. Niespodziewanie druga część sesji przyniosła z początku mozolne, a z upływem czasu coraz szybsze odrabianie strat. Końcówka sesji stała już pod znakiem zdecydowanej przewagi popytu. W efekcie zamknięcie wypadło na poziomie 1833 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P