Coraz lepsza forma

Marcin Goralewski
opublikowano: 12-01-2005, 00:00

W ciągu najbliższych tygodni zarząd Swissmedu chce przedstawić argumenty, które przekonają inwestorów do kupna akcji nowej emisji.

Podczas dzisiejszego zgromadzenia akcjonariuszy Swissmedu, jedynego na giełdzie prywatnego szpitala, ma zapaść uchwała upoważniająca zarząd spółki do podwyższenia kapitału.

— Chcemy mieć taką możliwość, bowiem planujemy inwestycje, m.in. budowę szpitala w Warszawie — wyjaśnia Roman Walasiński, prezes Swissmedu.

Papiery mogłyby trafić na rynek przed lub zaraz po wakacjach. Wiadomo też, że koszt wybudowania szpitala to około 50 mln zł. Pieniądze na inwestycję mogą jednak pochodzić także z innych źródeł, np. kredytów bankowych.

— W ciągu dwóch, trzech tygodni chcę spotkać się z mediami i inwestorami, żeby przedstawić sytuację w spółce. Jest ona dużo lepsza niż kilka miesięcy temu — dodaje Roman Walasiński.

Wówczas spółka przeprowadziła pierwszą emisję publiczną. Z 3,5 mln akcji sprzedano zaledwie 1,5 mln. Zarząd tłumaczył wówczas, że szpital w Gdańsku nie działa jeszcze pełną parą (teraz już tak), a inwestorzy ostrożnie podeszli do oferty, gdyż spółka działa w branży nie reprezentowanej jeszcze na giełdzie. Później atmosferę wokół niej pogorszyło zatrzymanie pod zarzutem korupcji Marka Dochnala, jednego z akcjonariuszy (jego akcje nie zostały obecnie zablokowane na walne).

Zarząd ma nadzieję, że zainteresowanie drugą emisją będzie większe. Być może pomogą nieoficjalne informacje, iż spółka zakończyła IV kw. w okolicach zera na poziomie zysku netto. Oznaczałoby to wypełnienie zapowiedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coraz lepsza forma