Coraz więcej chętnych do gry

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 16-10-2006, 00:00

Piątkowa sesja na rynku akcji przebiegała nerwowo. Kupującym udało się jednak doprowadzić do zamknięcia WIG20 w okolicy dziennego maksimum. Niespokojny przebieg sesji nie stanowił w zasadzie żadnej przeszkody dla graczy na rynku terminowym, na którym wciąż przybywa otwartych pozycji. Tu trend jest silnie wzrostowy, a im bliżej było końca sesji, tym szybciej pozycji przybywało.

Liczba otwartych pozycji (LOP) to już 56 565, czyli o blisko 6 proc. więcej niż w czwartek. Nic dziwnego — silne trendy charakteryzują się wzrostem LOP. Jed- nak tak duży przyrost pokazuje, iż oczekiwania wobec zakresu rozpoczętej w minionym tygodniu fali wzrostowej są bardzo wysokie. Nasz system inwestycyjny zakłada trzymanie długich pozycji. Raczej nie należy się obawiać lekkiego poziomu oporu, jaki dla WIG20 znajduje się na wysokości 3200 pkt.

Amerykański indeks S&P także znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie to poziom 1355 pkt. Wydaje się więc, że obecna sytuacja sprzyja tak agresywnej postawie graczy. Kupujący kontrakty na WIG20 nie powinni jednak zapomnieć o zleceniu stop loss. Obecnie najlepszy poziom dla niego to 3150 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy