Coraz więcej e-faktur w TNT

CD
opublikowano: 06-09-2012, 00:00

Efekty dla klientów i samej firmy? — oszczędność czasu i kosztów oraz natychmiastowa informacja o statusie płatności.

Prawie 43 proc. faktur wystawionych przez firmę kurierską TNT Express w lipcu i sierpniu miało formę elektroniczną. Od stycznia ich liczba wzrosła o 13 proc.

— W 2012 r. wystawiliśmy już niemal 118 tys. e-faktur. Szacujemy, że pozwoliło to oszczędzić kilkanaście ton papieru — mówi Jolanta Krupowicz, menedżer ds. marketingu TNT Express Poland.

Dodaje, że wystawienie faktury elektronicznej jest bezpłatne, a odbiorca nie musi kupować podpisu elektronicznego. Ponadto TNT nieodpłatnie dostarcza klientom dane w plikach TXT lub Excel, co ułatwia ich przetwarzanie. Najwięcej, bo połowa z wystawianych przez TNT faktur ma formę elektroniczną na północy kraju.

Jako korzyści z e-faktur klienci najczęściej wymieniają lepszy dostęp do informacji, szybszy obieg dokumentów, łatwe przetwarzanie danych, oszczędność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu