Coraz więcej optymistów

Artur Szymański
opublikowano: 24-01-2006, 00:00

Posiadacze długich pozycji na kontraktach terminowych na WIG20 poniedziałek mogą zaliczyć do udanych, choć początek sesji mógł przyprawić o palpitację serca tych inwestorów, którzy na weekend nie zamknęli pozycji. Pierwsze transakcje zawierano bowiem na poziomie 2839 pkt, czyli aż 66 pkt poniżej piątkowego zamknięcia.

Gracze wykorzystali niskie otwarcie do kupna kontraktów. Tendencja ta nasilała się, a na rynku pojawiało się coraz więcej kupców. W efekcie wartość marcowej serii futures na WIG20 systematycznie szła w górę, czemu towarzyszyła rosnąca liczba nowych pozycji.

Podaż była praktycznie nieobecna aż do początku ostatniej godziny notowań. Dopiero przy szczycie 2938 pkt górę wzięła ochota do realizacji zysków. W ostatnich minutach LOP zaczęła spadać wskutek zamykania długich pozycji. Ostatecznie najpopularniejsza seria kontraktów zakończyła dzień 0,55-proc. zwyżką, kontrastującą z 0,2-proc. spadkiem instrumentu bazowego. Baza, która w piątek przybrała wartość ujemną (-5 pkt), w poniedziałek wróciła na 17-pkt plus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coraz więcej optymistów