Coraz większa nerwowość

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 30-09-2005, 00:00

Sytuacja na rynku kontraktów terminowych jest coraz ciekawsza. Wahania futures na WIG20 są coraz większe. Gracze szukają okazji do niezłego zarobku. Zdania są podzielone — strach przed korektą miesza się z apetytem na dalsze wzrosty. Przed podjęciem decyzji, jaką pozycję zająć, gracze szukają więc inspiracji na wykresie węgierskiego indeksu BUX, za którym ostatnio podąża WIG20.

Wsparcie dla kontraktów na WIG20 znajduje się przy 2420 pkt. Z kolei opór to 2465 pkt, który wczoraj zatrzymał zwyżki. Dzisiejsza sesja, która jest ostatnią w miesiącu, nie przyniesie rozstrzygnięć, bo najwięksi gracze będą pilnować, by zakończyć kwartał bez strat.

Notowania rozpoczęły się od wzrostu o 8 pkt. Pierwsze transakcje zawierano na wysokości 2454 pkt. Początek handlu przyniósł spore zmiany, a kontrakty szły w ślad za węgierskim BUX — najpierw zwyżka, a następnie zjazd do 2433 pkt. Po starcie notowań WIG20, grudniowa seria zaczęła odrabiać straty, tym bardziej że futures miały 30-pkt stratę do indeksu. Nerwowa jazda w górę wyciągnęła wartość najpopularniejszych kontraktów do 2465 pkt. Na finiszu futures osłabły i zjechały do 2450 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coraz większa nerwowość