Cormay rusza na podbój Chin

KSA
opublikowano: 10-06-2010, 00:00

Spółka ma zamówienie o wartości 6,8 mln zł na 195 aparatów do hematologii. To rekord.

Spółka ma zamówienie o wartości 6,8 mln zł na 195 aparatów do hematologii. To rekord.

W I kwartale Cormay dostarczył na chiński rynek 96 urządzeń do hematologii.

— Przed kilkoma dniami nasz chiński odbiorca, który jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki Orphee, złożył zamówienie na 99 kolejnych aparatów. W sumie sprzedamy mu do końca roku 195 aparatów — tłumaczy Tomasz Tuora, prezes Cormaya.

Dzięki temu kontraktowi spółka zainkasuje 6,8 mln zł.

— To dla nas rekordowe zamówienie. Po przejęciu kanałów dystrybucyjnych Orphee [szwajcarska firma niedawno dołączyła do grupy — red.] otworzyły się przed nami nowe możliwości — przyznaje Tomasz Tuora.

Chiny mają być teraz dla Cormaya jednym z rynków strategicznych. Spółka szacuje, że na świecie sprzedaje się rocznie około 30 tys. analizatorów. Cormay chce odpowiadać za 3 proc. sprzedaży.

Zamierza osiągnąć w tym roku ponad 60,6 mln zł skonsolidowanych przychodów i 4,5 mln zł zysku netto. Oznacza to odpowiednio wzrost o 57 i 48 proc. w porównaniu z 2009 r. Rok zaczął się dla spółki nadspodziewanie dobrze i we wrześniu zarząd zadecyduje, czy podwyższyć prognozy finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu