Correct wchodzi w lateks

MAG
opublikowano: 17-03-2011, 00:00

Producent materacy wyda jeszcze 70 mln zł w Nowych Skalmierzycach. Tym razem na piankę.

Producent materacy wyda jeszcze 70 mln zł w Nowych Skalmierzycach. Tym razem na piankę.

To się nazywa inwestor. Producent materacy Correct K. Błaszczyk i wspólnicy zainwestował już w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) 281 mln zł i stworzył 994 miejsca pracy. Wszystko w zakładzie w Nowych Skalmierzycach w województwie wielkopolskim. Teraz go rozbuduje.

— Spółka L-Correct zainwestuje ponad 70 mln zł w zakład produkcji najnowszej generacji pianki lateksowej oraz drutu dla przemysłu meblarskiego. Powstanie co najmniej 100 nowych miejsc pracy — mówi Krzysztof Grzywaczewski, wiceprezes ŁSSE.

— Nie udzielamy informacji na temat naszych inwestycji. Taka jest polityka firmy — ucina Jakub Rudowicz, członek zarządu COM40, z którą Correct jest powiązany kapitałowo.

Producent materacy rozpoczął inwestycje w strefie w 2006 r. Dwa lata później COM.40 poinformował, że za 36 mln USD wybuduje w USA fabrykę materacy i sof na rynek amerykański i kanadyjski. Dziś COM40 ma ponad 3 tys. pracowników i fabryki zajmujące 150 tys. mkw. powierzchni. Produkuje dziennie 2,5 tys. sztuk mebli tapicerowanych. Do grupy należy także Comforty, producent mebli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane