Credit Agricole poprawił wyniki

Paweł Kubisiak
opublikowano: 08-09-2005, 00:00

Francuski bank Credit Agricole (CA) zanotował w II kwartale 23-proc. wzrost zysku netto i zapowiedział dalszą poprawę. To efekt lepszej koniunktury w sektorze bankowości detalicznej oraz zysków z inwestycji. Największy francuski bank detaliczny zanotował w drugim kwartale 960 mln EUR zysku netto wobec 781 mln EUR przed rokiem. Przychody wzrosły o 4 proc. do 3,46 mld EUR. Zysk operacyjny poprawił się o 1,6 proc. do poziomu 1,21 mld EUR. Bank planuje dalszą poprawę wyników dzięki ekspansji i redukcjom kosztów o 776 mln EUR. Zysk netto Credit Lyonnais, detalicznego ramienia CA, wzrósł o 17 proc., do 179 EUR. Jeszcze mocniej, o 33 proc., poprawił się wynik sieci francuskich banków regionalnych, w której CA ma 25-proc. udział Zysk z tych udziałów wyniósł 193 mln EUR. Przychody na działalności inwestycyjnej i korporacyjnej wyniosły 1,12 mld EUR. Zysk netto z tej dziedziny bankowości poprawił się aż o 49 proc. do 366 mln EUR.

Wszystkie wyniki znacznie przekroczyły oczekiwania rynku. Dlatego kilku analityków, w tym eksperci Tiberghien i Dresdner Kleinwort Wasserstein, podniosło rekomendację dla banku. Akcje CA zyskały na wartości prawie 7 proc. Kurs spółki wzrósł do poziomu najwyższego od 2002 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Credit Agricole poprawił wyniki