Credit Agricole też zainteresowany Commerzbankiem

opublikowano: 09-10-2017, 07:02
aktualizacja: 09-10-2017, 07:02

Philippe Brassac , prezes Credit Agricole wyraził zainteresowanie nabyciem udziałów w Commerzbanku, jeśli niemiecka instytucja bankowa zostanie wystawiona na sprzedaż, donosi Reuters.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Handelsblatt, Brassac stwierdził, że chciałby, aby francuski bank lepiej był pozycjonowany w Niemczech, podobnie jak we Włoszech.

Philippe Brassac
Zobacz więcej

Philippe Brassac fot. Bloomberg

Plan strategiczny Credit Agricole zakłada koncentrację na rozwoju organicznym do 2019 r. 

Nie znaczy to jednak, że nie będziemy przyglądać się potencjalnie  interesującym możliwościom, ewentualnym fuzjom i przejęciom -  stwierdził Brassac.

Dodał, że "…jeśli tak duża instytucja, jak Commerzbank naprawdę ma trafić na rynek, z pewnością musimy przeanalizować to jako jedno z najważniejszych wydarzeń w strefie euro o wielkim znaczeniu dla rynku i ogromnym potencjale".

Spekuluje się, że niemiecki rząd mógłby sprzedać około 15 proc. udziałów w Commerzbanku, czyniąc z kredytodawcy atrakcyjny cel przejęcia.

Swoje zainteresowanie połączeniem  z niemiecką instytucją wyraził m.in. włoski UniCredit, Ewentualna fuzja stworzyłaby jeden z największych organizmów bankowych w Europie. Tymczasem rząd w Berlinie zaprzecza, że faworyzuje połączenie Commerzbanku z francuskim BNP Paribas.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu