Credit Suisse Asset Management przejął pierwsze nieruchomości w Polsce

opublikowano: 02-07-2019, 11:09

Credit Suisse Asset Management (CSAM) ogłosił przejęcie na rzecz swoich funduszy nieruchomości budynków Ethos i Astoria w Warszawie, donosi IPE Real Assets.

Wartości transakcji nie ujawniono. Jeden z funduszy nieruchomości CSAM przejął należący do Kulczyk Silverstein Properties budynek Ethos, o 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej i 4,5 tys. metrów kwadratowych handlowej. Dwa inne przejęły dziesięciopiętrowy budynek Astoria, dysponujący 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

- Te dwa prestiżowe budynki w Polsce charakteryzują się zrównoważoną, wysokiej jakości konstrukcją i znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – powiedział Marc-Oliver Tschabold, menedżer Credit Suisse Asset Management odpowiedzialny za globalny rynek nieruchomości. - Ponadto Polska jest dynamicznym, płynnym rynkiem nieruchomości o rocznym wolumenie transakcji ponad 7 mld CHF – dodał.

Edgar Rosenmayr, szef Kulczyk Silverstein Properties podkreśla, że budynek Ethos jest znakomicie znany na warszawskim rynku biurowym.

- Dwa lata temu Ethos przeszedł gruntowną modernizację, dzięki której odpowiada teraz najwyższym międzynarodowym standardom jakości. Najemcy chwalą sobie unikatową lokalizację biurowca oraz jego wysoką jakość, co tylko potwierdza, że prestiżowe, nowoczesne przestrzenie w warszawskim centrum są wysoko cenione - powiedział. - Ogromnie się cieszymy, że ten wyjątkowy budynek został pozyskany przez fundusz zarządzany przez Credit Suisse Asset Management - dodał.
 
Przemysław Łachmaniuk z CBRE Poland, firmy, która doradzała przy sprzedaży budynku Ethos zwrócił uwagę, że transakcja jest kolejnym przykładem na to, że Warszawa ugruntowała swoją wysoką pozycję na europejskim rynku biurowym.

- W przeciwieństwie jednak do innych miast Zachodniej Europy, rynek najmu posiada ciągle duży potencjał rozwoju. Jest to jeden z nielicznych rynków w Europie, gdzie inwestorzy mogą zainwestować w najlepsze aktywa wynajęte znakomitym najemcom, jednocześnie uzyskując atrakcyjne stopy zwrotu - powiedział.

Michał Ćwikliński, Managing Director Poland w Avison Young, kolejnej firmie doradzającej w transakcji powiedział, że obecnie widoczne jest w Warszawie coraz większe zainteresowanie budynkami typu prime.

- W połączeniu z ograniczoną podażą tego typu aktywów, będzie to skutkować dalszym wzrostem wartości tych nieruchomości - podkreślił.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, realassets.ipe.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy