Credit Suisse: można kupować akcje, bo jeszcze 2 lata do recesji w USA

opublikowano: 28-05-2018, 13:04
aktualizacja: 28-05-2018, 13:07

Recesji w USA nie będzie jeszcze prawdopodobnie przez dwa lata, dlatego wciąż dobrą inwestycją jest zakup akcji, uważa Andrew Garthwaite, analityk Credit Suisse.

- Doszliśmy do wniosku, że recesja w USA jest mało prawdopodobna do trzeciego kwartału 2020 roku – napisał Garthwaite w raporcie rekomendującym przeważenie w portfelu akcji. 

Recesję na rok przed nadejściem zwiastuje zwykle odwrócenie krzywej rentowności obligacji i pełne zatrudnienie, któremu towarzyszy wzrost wynagrodzeń o 3,5 proc., wskazuje analitycy Credit Suisse. Garthwaite uważa, że sygnały te nie pojawią się w USA do połowy 2019 roku. Opierając się na danych historycznych przewiduje on, że akcje mogą drożeć do 2020 roku. Przez ostatnie 50 lat, oprócz 1987 roku, „rynek akcji nigdy nie osiągnął szczytu więcej niż 13 miesięcy przed recesją”, argumentuje. 

Garthwaite prognozuje także, że wysoka zmienność utrzyma się na rynkach, co oznacza, że kredyt jest bardziej ryzykowny niż akcje. Zalecił klientom sprzedawać lub być czujnym w przypadku akcji spółek z wysokim lewarem i niskim cash flow.

Analityk Credit Suisse uważa także, że warto niedoważać akcje niefinansowych spółek cyklicznych z segmentów dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych, materiałowego i przemysłowych. Jego zdaniem, są one drogie i nadmiernie posiadane przez giełdowych inwestorów. Jego faworytami są nisko lewarowane segmenty defensywne, jak dóbr codziennego użytku, użyteczności publicznej, ochrony zdrowia, a także telekomy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu