Credit Suisse oczekuje straty brutto w bieżącym kwartale

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-11-2022, 07:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szwajcarski gigant bankowy, Credit Suisse prognozuje, że w IV kwartale br. odnotuje stratę przed opodatkowaniem. To niedobra informacja dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów, w kontekście nowych potrzeb kapitałowych spółki, informuje Reuters.

Arnd Wiegmann / Reuters / Forum

Credit Suisse szacuje, że za okres październik-grudzień 2022 r. strata przed opodatkowaniem wyniesie do 1,5 mld CHF. Instytucja twierdzi, że jest to rezultat znaczącego pogorszenia się koniunktury, negatywnego przełożenia otoczenia i sytuacji na rynkach, co źle wpłynęło na klientów we wszystkich oddziałach banku.

Wicelider szwajcarskiej bankowości podkreślił, że szczególnie odczuły to działy bankowości inwestycyjnej oraz zarządzania majątkiem, choć w tym drugim przypadku znacząco ostatnio spadły, w porównaniu z początkiem października odpływy gotówki.

Dzisiaj (23.11) ma odbyć się walne zgromadzenie, na którym pod głosowanie ma być poddana kwestia podwyższenia kapitału o 4 mld CHF, które mają zostać spożytkowane na restrukturyzację.

Bank poinformował również, że zmniejszy o co najmniej jedną trzecią liczbę swoich pracowników bankowości inwestycyjnej i o około 40 proc. personelu badawczego w Chinach. To część globalnej redukcji 2700 miejsc pracy planowanej na czwarty kwartał. Do 2025 r. prace stracić ma łącznie 9 tys. osób, a Credit Suisse chce m.in. w ten sposób ograniczyć koszty o około 2,5 mld CHF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane