Credit Suisse: po raz pierwszy Chiny mają więcej bogatych niż USA

opublikowano: 22-10-2019, 09:37

Credit Suisse ustalił, że wśród 10 proc. najbogatszych ludzi na świecie po raz pierwszy jest więcej Chińczyków niż Amerykanów, donosi The Guardian.

Z analizy przeprowadzonej przez szwajcarski bank wynika, że wśród 10 proc. najbogatszych ludzi na świecie jest 100 mln Chińczyków. Amerykanów jest o 1 mln mniej. 

fot. Bloomberg

- Szybka transformacja Chin z gospodarki wschodzącej do w pełni rozwiniętej gospodarki rynkowej pomogła wykreować rekordową liczbę bogatych ludzi – głosi raport Credit Suisse.

Aby znaleźć się w 10 proc. najbogatszych ludzi na świecie trzeba mieć osobiste oszczędności wysokości 109.430 USD (419.749 zł). Choć USA zostały wyprzedzone pod tym względem przez Chiny, to wciąż przodują pod względem liczby dolarowych milionerów. W Ameryce przybyło ich w ubiegłym roku 675 tys. i jest ich już 18,6 mln, czyli 1 na 14 dorosłych. W Chinach jest 4,4 mln dolarowych milionerów na 1,1 mld dorosłych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, the Guardian

Polecane