Credit Suisse: To zapowiedź początku ostatniej fali hossy (WYKRES DNIA)

Obecne uspokojenie na amerykańskim rynku akcji może być zapowiedzią rajdu, który zakończy się bańką, ocenia Andrew Garthwaite, globalny strateg rynku akcji w banku Credit Suisse.

Zobacz więcej

Zachowanie indeksu oczekiwanej zmienności na rynku akcji VIX (linia czarna) na tle indeksu oczekiwanej zmienności na rynku obligacji MOVE (linia czerwona) Bloomberg

Od początku roku odzwierciedlający oczekiwaną zmienność na rynku akcji wskaźnik VIX spadł o 31 proc., podczas gdy MOVE, analogiczny wskaźnik oparty na oczekiwanej zmienności rynku obligacji, zwyżkował o 30 proc., zauważa Andrew Garthwaite. Jego zdaniem to rozwarstwienie oznacza, że inwestujący w amerykańskie akcje zapomnieli co to strach, a to skłania ich do zakupów mimo wygórowanych wycen.


Zachowanie indeksu oczekiwanej zmienności na rynku akcji VIX (linia czarna) na tle indeksu oczekiwanej zmienności na rynku obligacji MOVE (linia czerwona). Źródło: Bloomberg.

W ubiegłotygodniowym raporcie Andrew Garthwaite podniósł 12-miesięczną prognozę dla indeksu S&P500 do 2300 punktów, co oznaczałoby 9,8-procentowy potencjał zwyżek. Jednocześnie na 60-70 proc. ocenił ryzyko, że obecna hossa zakończy się pęknięciem bańki spekulacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Credit Suisse: To zapowiedź początku ostatniej fali hossy (WYKRES DNIA)