Cron nie umocni się w akcjonariacie Sygnity

GSU
opublikowano: 16-01-2018, 16:08
aktualizacja: 16-01-2018, 16:09

Wtorkowe NWZ Sygnity nie uchyliło zapisów w statucie spółki, które ograniczają możliwość wykonywania prawa głosów do maksymalnie 20 proc. Walne zdecydowało natomiast o emisji maksymalnie 10 mln akcji serii Z z wyłączaniem prawa poboru.

O uchylenie zapisów statutowych ograniczających prawo głosu do maksymalnie 20 proc. wnioskował Cron, który obecnie jest pod tym progiem. Cron, którego prezesem i współwłaścicielem jest Paweł Zdunek, od około dwóch lat umacniała się w akcjonariacie Sygnity.

Walne zdecydowało natomiast o emisji akcji z wyłączaniem prawa poboru. Pierwszeństwo w objęciu akcji będą mieli akcjonariusze obecni na wtorkowym walnym . Cenę emisyjną ma ustalić rada nadzorcza  większością 4/5 głosów, przy czym łączna kwota uzyskana w wyniku emisji akcji serii Z będzie wynosić nie mniej niż 10 mln zł i nie więcej niż 12 mln zł. Umowy objęcia Akcji zostaną zawarte nie później niż  1 lipca 2018 r.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy