Czytasz dzięki

Crowley Data Poland rośnie przed transakcją

KL
opublikowano: 09-05-2007, 00:00

Firma telekomunikacyjna już zanotowała znaczny wzrost zysku EBIDTA. Ma pomysł, jak zyskać na wartości, nim zmieni właściciela.

Firma telekomunikacyjna już zanotowała znaczny wzrost zysku EBIDTA. Ma pomysł, jak zyskać na wartości, nim zmieni właściciela.

Crowley Data Poland (CDP) po pierwszym kwartale może pochwalić się 20 mln zł przychodów. To o 23 proc. więcej, niż przed rokiem. Spółka miała również wysoki zysk EBIDTA — 3,6 mln zł. W tym przypadku wzrost — w porównaniu z pierwszym kwartałem 2006 r. — sięgnął prawie 70 proc.

Jak podaje CDP w komunikacie, tak wydatna poprawa była możliwa m.in. dzięki pozyskiwaniu klientów z sektora publicznego.

Na początku 2007 r. firma została wybrana na wykonawcę projektów m.in. dla Urzędu Miasta w Lublinie, Sądu Apelacyjnego w Katowicach czy ZUS w Łodzi.

W trzecim kwartale tego roku Crowley zamierza wprowadzić na rynek nowe rozwiązania, oparte m.in. na Bitstream DSL (dostęp szerokopasmowy na bazie infrastruktury innego operatora — w Polsce jest to Telekomunikacja Polska) oraz WLR (hurtowa dzierżawa linii telefonicznych).

Crowley może w tym roku zmienić właściciela. Jego przejęciem jest zainteresowany m.in. Dialog, który chciałby kupić CDP za pieniądze z planowanej oferty publicznej akcji. Crowleyem zainteresowany był też giełdowy ATM (spółki pracują razem przy wielu projektach, lecz transakcja nie doszła do skutku) oraz GTS Energis, ale ten pewnie w tym roku sam zostanie sprzedany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane