Crowley Data Poland rozważa debiut na GPW

ISB
opublikowano: 21-08-2007, 12:34

Spółka teleinformatyczna Crowley Data Poland może zadebiutować na warszawskiej GPW, poinformował we wtorek główny udziałowiec firmy George D. Crowley Jr. Dodał, że w alternatywnym scenariuszu do firmy może wejść duży fundusz inwestycyjny, spółka może się też dalej rozwijać w oparciu o  własne możliwości finansowe.

"Oferta publiczna na warszawskiej giełdzie to bardzo poważna możliwość" - powiedział Crowley podczas konferencji prasowej. Dodał, że w sprawie przeprowadzenia pierwotnej oferty pierwotnej skontaktował się z nim szereg instytucji finansowych.

Do tej pory Crowley Data Poland zainwestował w Polsce - według szefów firmy - ok. 100 mln USD.

Przychody netto spółki w I połowie tego roku wyniosły 39,50 mln zł, co oznacza wzrost o 16,5% r/r. Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wyniósł 6,57 mln zł, co oznacza wzrost o 43,0%. Spółka prognozuje, że w tym roku jej przychody wzrosną o 18,0% do 71,30 mln zł.

Spółka działa na rynku usług teleinformatycznych dla firm i instytucji publicznych. Wśród jej klientów znajdują się m.in. NIK, NFZ, TVP i IPN. W ostatnich tygodniach firma wygrała przetarg na świadczenie usług dla NBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Crowley Data Poland rozważa debiut na GPW