Cryan: banki w USA mają przewagę nad europejskimi

opublikowano: 30-10-2017, 13:48
aktualizacja: 30-10-2017, 13:49

John Cryan, szef Deutsche Banku, wskazał przyczynę, która jego zdaniem powoduje iż europejskim bankom trudno konkurować z amerykańskimi.

John Cryan
Zobacz więcej

John Cryan Bloomberg

Prezes Deutsche Banku powiedział analitykom, że nowa dyrektywa, zobowiązująca europejskie banki do opóźnienia wypłaty na całym świecie większej części premii dla najlepiej opłacanych pracowników, utrudni bankom pozyskanie największych talentów. Zwrócił uwagę, że w niektórych przypadkach oznacza to iż pracownicy będą musieli czekać nawet 5 lat na wypłatę premii w całości. Dał do zrozumienia, że nowa regulacja może skłonić zarządy banków do „częściowego” wprowadzania na giełdę działów zarządzających aktywami, bo takie „odrębne” firmy nie będą objęte restrykcyjnymi przepisami. Cryan podkreślił, że nowe regulacje spowodują „konkurencyjne upośledzenie” europejskich banków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu