Czytasz dzięki

CS Cargo kupuje w Polsce

KSA
opublikowano: 04-06-2008, 00:00

Czeska grupa logistyczna kupiła firmę TSL Unitrans. Negocjuje z kilkoma innymi spółkami.

Czeska grupa logistyczna kupiła firmę TSL Unitrans. Negocjuje z kilkoma innymi spółkami.

Wywodząca się z Czech grupa CS Cargo chce w ciągu kilku lat być jedną z pięciu największych firm logistycznych na polskim rynku. Zamierza tego dokonać, rozwijając się organicznie i przejmując. Pierwszy krok już zrobiła — kupiła 100 proc. udziałów w skoczowskiej spółce TSL Unitrans.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji. Kupiliśmy zdrowe przedsiębiorstwo, które w 2007 roku miało 15,7 mln EUR przychodów i było rentowne — mówi Tomas Faller, prezes CS Cargo Holding.

Nie ujawnia jednak wartości transakcji. Przyznaje natomiast, że negocjuje zakup kilku innych polskich firm.

— Interesujemy się spółkami o przychodach przekraczających 15 mln EUR — mówi Tomas Faller.

Ponadto CS Cargo w latach 2008-10 zamierza zbudować w Szczecinie i Gdańsku bazy służące do transportu kontenerowego, zmodernizować i rozszerzyć park samochodowy oraz zainwestować w systemy komputerowe, wspomagające logistykę. Zarząd nie ujawnia jednak, ile pieniędzy może to pochłonąć.

— Nie mamy doprecyzowanego budżetu, bo uzyskanie pieniędzy na inwestycje nie stanowi dla nas problemu — tłumaczy Filip Otruba, dyrektor finansowy CS Cargo Holding.

Wyjaśnia, że spółka ma mocne wsparcie finansowe ze strony grupy Unicredit, która kontroluje 30 proc. jej akcji.

W 2007 r. CS Cargo miał 172 mln EUR przychodów i 23 mln EUR EBITDA (zysku netto nie ujawnia). Na ten rok prognozuje odpowiednio 250 mln EUR i 35 mln EUR. W ciągu 2 lat spółka chce zadebiutować na giełdzie w Pradze oraz w Warszawie.

45 proc. O tyle mają wzrosnąć w tym roku skonsolidowane przychody CS Cargo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane