CSFB zwiększył do 1,318 mld zł prognozę tegorocznego zysku Pekao SA

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 18-02-2002, 14:33

Zyski banku Pekao SA w tym roku powinny być o 15 proc. większe niż w 2001r. – prognozują analitycy CS First Boston w raporcie z 18 lutego. Wcześniej oceniali oni dynamikę tegorocznego zysku na 11 proc. Bank nadal zaleca KUPUJ akcje Pekao z ceną docelową 110 zł.

CSFB jest większym optymistą od samego Pekao co do gospodarki i kosztów działalności spółki. Zysk netto w tym roku wyniesie więc 1,318 mld zł, a w następnym wzrosnąć do 1,605 mld zł. dzięki wzrostowi kredytu, prowizji i redukcji kosztów. CSFB przyznaje jednoczesne, że marże bankowe będą spadać, co trudno będzie zrekompensować przez wzrost sumy bilansowej. Jakość aktywów może napędzać wzrost, ale analitycy są ostrożni w krótkoterminowej ocenie zachowania należności zagrożonych.

CSFB zwrócił uwagę na znaczenie czynnika ryzyka przy ocenie banku. Obecnie w swoim modelu wyceny używa premii za ryzyko w wysokości 6 proc. Spadek do 5 proc., w pobliże „europejskich” wartości automatycznie zwiększyłby wycenę banku o 25 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CSFB zwiększył do 1,318 mld zł prognozę tegorocznego zysku Pekao SA