Cudzoziemcy korzystają z e-wiz do Petersburga

  • DI
opublikowano: 08-10-2019, 22:00

648 cudzoziemców skorzystało w pierwszych dniach z bezpłatnych wiz elektronicznych, umożliwiających odwiedzenie Petersburga i obwodu leningradzkiego — do 4 października wnioski o ich wydanie złożyło około 6 tys. osób.

Zaczęli z nich korzystać 5 października. Ogłoszone przez służby graniczne FSB Rosji dane są więc statystyką z minionego weekendu. 286 turystów z e-wizą stanowili obywatele Estonii, 76 Łotwy, 75 Litwy, a 34 Finlandii — do Petersburga mogą przypłynąć promem. Wielu było turystów z Rumunii — 50, Niemiec — 32 i Polski —31. Z Chin przybyło 15 osób, z Filipin i Meksyku po 6 osób, z Francji i Iranu po 5. Pojedyncze osoby pochodziły z sześciu krajów UE (m.in. z Węgier, Danii, Irlandii, Czech) oraz z Indii i Japonii. Wśród 648 cudzoziemców z e-wizą 19 nie zostało przepuszczonych przez granicę z powodu błędów technicznych popełnionych przy składaniu wniosku. Rosja uruchomiła wizy elektroniczne także w sąsiadującym z Polską obwodzie kaliningradzkim, a pierwszy taki projekt działa od sierpnia 2017 r. na Dalekim Wschodzie. Na podstawie e-wiz odwiedziło Rosję już blisko 90 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu