Ćwiczenia Floty Czarnomorskiej na tle manewrów NATO

PAP, DI
opublikowano: 13-04-2019, 09:42

Oddziały piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej przećwiczyły załadunek transporterów opancerzonych na duży okręt desantowy Azow.

Ćwiczenia te odbyły się na tle trwających na Morzu Czarnym manewrów NATO.

Załadunek transporterów odbywał się w ramach ćwiczeń z zakresu przerzucania ich drogą morską. Przetrenowano również wyjście transporterów na wodę podczas wysadzania desantu na nieznany odcinek wybrzeża.

Rosyjska Flota Czarnomorska podała, że w ćwiczeniach wzięły udział: kutry rakietowe Szuja i R-60 oraz mały okręt do zwalczania okrętów podwodnych Suzdalec, które były eskortowane przez kuter przeciwdywersyjny Kiniel.

Okręty te również wypłynęły w morze w celu przejścia w wyznaczone rejony i monitorowania sytuacji na morzu, pod wodą i w powietrzu - podały służby prasowe.

W komunikacie podkreślono, że "planowe działania z zakresu przygotowania bojowego odbywają się na tle ćwiczeń połączonych sił marynarki wojennej NATO Sea Shield 2019".

Rosyjska flota oznajmiła, że ćwiczenia NATO są "dobrym uzupełnieniem" dla działań jej jednostek.

Sobota jest ostatnim dniem ćwiczeń Sea Shield 2019. Doroczne manewry NATO na Morzu Czarnym zorganizowano z udziałem okrętów i lotnictwa siedmiu państw Sojuszu we współpracy z przedstawicielami sił zbrojnych Ukrainy i Gruzji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy