Ćwiczenia Floty Czarnomorskiej na tle manewrów NATO

PAP, DI
opublikowano: 13-04-2019, 09:42

Oddziały piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej przećwiczyły załadunek transporterów opancerzonych na duży okręt desantowy Azow.

Ćwiczenia te odbyły się na tle trwających na Morzu Czarnym manewrów NATO.

Załadunek transporterów odbywał się w ramach ćwiczeń z zakresu przerzucania ich drogą morską. Przetrenowano również wyjście transporterów na wodę podczas wysadzania desantu na nieznany odcinek wybrzeża.

Rosyjska Flota Czarnomorska podała, że w ćwiczeniach wzięły udział: kutry rakietowe Szuja i R-60 oraz mały okręt do zwalczania okrętów podwodnych Suzdalec, które były eskortowane przez kuter przeciwdywersyjny Kiniel.

Okręty te również wypłynęły w morze w celu przejścia w wyznaczone rejony i monitorowania sytuacji na morzu, pod wodą i w powietrzu - podały służby prasowe.

W komunikacie podkreślono, że "planowe działania z zakresu przygotowania bojowego odbywają się na tle ćwiczeń połączonych sił marynarki wojennej NATO Sea Shield 2019".

Rosyjska flota oznajmiła, że ćwiczenia NATO są "dobrym uzupełnieniem" dla działań jej jednostek.

Sobota jest ostatnim dniem ćwiczeń Sea Shield 2019. Doroczne manewry NATO na Morzu Czarnym zorganizowano z udziałem okrętów i lotnictwa siedmiu państw Sojuszu we współpracy z przedstawicielami sił zbrojnych Ukrainy i Gruzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane