Ćwiczenia NATO spowodują zmiany w lotach krajowych

08-09-2003, 18:44

W związku z ćwiczeniami lotniczymi ‘NATO Air Meet 2003’ do rozkładu lotów odbywających się z lotnisk cywilnych w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Szczecinie zostaną wprowadzone zmiany. Do 18 września w godzinach 11-14 zostanie na nich wstrzymany ruch lotniczy.

- Na czterech lotniskach lądowania i starty samolotów będą wstrzymane w godzinach 11 - 14. Nie oznacza to opóźnień, tylko drobne przesunięcia w rozkładzie lotów – powiedziała Edyta Mikołajczyk, rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Podkreśliła, że tylko w przypadku poznańskiego lotniska na Ławicy dojdzie do zmian w rozkładzie lotów międzynarodowych. Na pozostałych obejmą one loty między Wrocławiem, Zieloną Górą i Szczecinem a Warszawą. Ćwiczenia nie będą miały wpływu na odbywające się nad polską loty tranzytowe. Odbywają się one bowiem na dużych wysokościach.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ćwiczenia NATO spowodują zmiany w lotach krajowych