CWK w Jasionce – największy obiekt wystawienniczo-kongresowy na Podkarpaciu

Materiał Partnera
opublikowano: 14-11-2016, 10:34

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce to najnowocześniejszy kompleks wystawowy na eventowej mapie województwa podkarpackiego. Położony w okolicach lotniska Rzeszów-Jasionka, 10 minut od centrum Rzeszowa stanowi doskonałą bazę wypadową dla tych, którzy w pierwszej kolejności chcą przeprowadzić rozmowy biznesowe, a następnie wypocząć w malowniczym regionie Podkarpacia, blisko Bieszczad. Innowacyjny budynek ze szklaną kopułą o całkowitej powierzchni 28 000m2, składa się z przestrzeni wystawowej o wielkości 16 000m2, 15 sal konferencyjnych, sali kongresowej wyposażonej w prawie 900 miejsc siedzących, a także dwóch pomieszczeń restauracyjno-bankietowych. Doskonała lokalizacja i bogata oferta wystawiennicza sprawiają, że jest to idealnie miejsce do organizacji różnego rodzaju konferencji, kongresów, wystaw, szkoleń czy eventów branżowych, nie tylko o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, ale i międzynarodowym.


Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

CWK w Jasionce to biznesowe serce województwa podkarpackiego. Oryginalny budynek ze szklaną kopułą usytuowany jest na terenie podkarpackiego parku naukowo-technologicznego Aeropolis, czyli pierwszego branżowego parku w Polsce, który ma podtrzymywać wieloletnie i głęboko zakorzenione w tym regionie tradycje przemysłu lotniczego. Znaczącym atutem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce jest wielofunkcyjność – część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń. Poszczególne funkcje obiektu zostały wyraźnie zaznaczone poprzez formy architektoniczne oparte na rzucie okręgów lub jego wycinków, które przechodzą w dwie bryły: elipsoidy części wystawienniczej i odwróconego stożka części kongresowej. Dodatkowo bezkolumnowa część wystawiennicza umożliwia dostosowanie pomieszczeń do indywidualnych potrzeb. Co ważne, CWK to nie tylko obiekt, ale przede wszystkim zespół ekspertów i specjalistów dysponujących bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w organizacji wydarzeń m.in. dla sektora publicznego, nauki, biznesu czy branży technologicznej.

Nieprzypadkowa jest również lokalizacja obiektu – usytuowanie w bliskim sąsiedztwie lotniska, zaledwie 10 minut od centrum stolicy województwa podkarpackiego czyni obiekt doskonałą bazą wypadową, nie tylko dla osób chcących przeprowadzić rozmowy biznesowe ze swoimi klientami, ale także dla tych, którzy pragną udać się w malownicze tereny Podkarpacia i odpocząć od zgiełku miasta. Blisko 16 000 m2 powierzchni wystawienniczej w CWK jest przykładem niesamowitego potencjału obiektu i jego możliwości adaptacyjnych - sala wystawowa o wielkości 4800m2 na poziomie parteru oraz 2 antresole o powierzchni 1200m2 wzbogacone kilkoma biurami biznesowymi ukierunkowane są na organizację targów, wystaw czy innych wydarzeń o charakterze kulturalno-sportowym. Największa sala kongresowa na Podkarpaciu posiada prawie 900 miejsc siedzących i wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie tj. ruchome podesty sterowane elektrycznie i profesjonalne oświetlenie sceniczne. Pod sufitem nad sceną Sali znajduje się wysuwany ekran o szerokości 10 metrów i wysokości 6 metrów, co w połączeniu z projektorem podwieszonym pod balkonem kabin do tłumaczeń symultanicznych umożliwia organizację profesjonalnych konferencji lub prezentacji dla szerokiej publiczności. Całe wnętrze zostało wykończone panelami akustycznymi fornirowanymi drewnem naturalnym.

Kalendarz eventowy CWK wypełniony jest wieloma istotnymi wydarzeniami o charakterze lokalnym, ale i ogólnopolskim. Tylko w tym roku od momentu otwarcia odbędzie się 31 wydarzeń. W kolejnych latach będzie ich rocznie ponad 100 i z każdym rokiem ta liczba ma się zwiększać. W ostatnim roku obowiązywania umowy, czyli 2030 r., w Centrum zaplanowano 203 wydarzenia. W ciągu pierwszych 5 lat funkcjonowania obiektu mają się tu odbywać wydarzenia targowo-wystawienniczo-konferencyjne, natomiast po tym okresie charakter imprez może ulec zmianie. – Od 23 czerwca, czyli oficjalnego otwarcia naszego Centrum, zaplanowanych mamy wiele wydarzeń dotyczących innowacji, nowych technologii, kosmonautyki oraz turystyki. Ze względu na ograniczenia unijne, po upływie 5-cio letniego okresu funkcjonowania obiektu będziemy mogli organizować duże eventy masowe, jak na przykład koncerty i wydarzenia sportowe. – mówi Agata Brożek. – Niemniej jednak w tym czasie chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał miejsca i pokazać, że obiekt stworzony jest na miarę najwyższych standardów – dodaje.


Sala kongresowa w CWK w Jasionce wyposażona w prawie 900 miejsc siedzących

Do tej pory odbyło się tu wiele wydarzeń cieszących się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców województwa, ale także osób z całej Polski. Były to m.in. I Kongres Kobiet, Targi Pracy, I Podkarpacka Noc Naukowców czy Europejski Kongres Robotyczny. W najbliższym czasie planowane są tu istotne wydarzenia o randze ogólnopolskiej, tj. Kongres „590”, który został objęty honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, Forum Europa-Ukraina 2017, podczas którego głównymi poruszanymi tematami będą procesy modernizacji Ukrainy i problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego czy międzynarodowe targi przemysłu lotniczego i obronnego Aerospace&DefenceMeetings Central Europe.


Sala wystawiennicza w CWK w Jasionce

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce posiada olbrzymi potencjał wystawowy – to tutaj planowane są wydarzenia o różnorodnej tematyce o zasięgu lokalnym, a nawet międzynarodowym. To miejsce, w którym można nawiązać kluczowe kontakty biznesowe, przedstawić swoją ofertę potencjalnym Klientom poprzez prezentację swoich produktów i usług. Szeroki wybór sal konferencyjnych i możliwość adaptacji pomieszczeń sprawia, że oferta CWK jest elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał Partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu