CWKS i Amorim chcą wykupić akcje KP Legia od ITI

Polska Agencja Prasowa SA
05-08-2005, 14:40

Konsorcjum CWKS Legia Warszawa i Amorim Imobiliara Group chce wykupić akcje KP Legia od ITI, by w ten sposób pomóc sekcji piłkarskiej stołecznego klubu, poinformował PAP dyrektor CWKS Legia, Janusz Dorosiewicz.

Konsorcjum CWKS Legia Warszawa i Amorim Imobiliara Group chce wykupić akcje KP Legia od ITI, by w ten sposób pomóc sekcji piłkarskiej stołecznego klubu, poinformował PAP dyrektor CWKS Legia, Janusz Dorosiewicz.

"CWKS Legia i Amorim Group zainteresowane są kupnem wszystkich udziałów ITI w KP Legia Warszawa SSA. ITI jest większościowym właścicielem akcji Klubu Piłkarskiego Legia. W naszej ofercie widzimy ratunek sekcji piłkarskiej tego klubu. Amorin ponadto bierze udział w przetargu na budowę stadionu piłkarskiego przy ul. Łazienkowskiej" - powiedział Janusz Dorosiewicz.

Portugalska Amorim Imobiliara jest grupą zajmującą się działalnością deweloperską i finansową. Zarządza także międzynarodową siecią hoteli, dużymi obiektami sportowymi i jest poważnym udziałowcem klubu piłkarskiego FC Porto.

Jak informowały media - od momentu podziału Legii na KP i CWKS między obiema stronami brak było porozumienia, jak chociażby np. w sprawie logo.

W ubiegłym miesiącu miasto ponownie ogłosiło przetarg na budowę stadionu. Termin składania ofert mija 19 września. 

Podjęte przez dziennikarza PAP próby uzyskania komentarza co do oferty CWKS Legia i Amorimu u firmy ITI i KP Legia SSA zakończyły się niepowodzeniem, przy czym Paweł Wargenau z Biura Prasowego Legii nie podjął się skomentowania oferty, ponieważ - jak oświadczył - "została skierowana nie do KP, a do ITI". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CWKS i Amorim chcą wykupić akcje KP Legia od ITI