Czytasz dzięki

Cyfrowa telewizja naziemna nie będzie liderem na polskim rynku

Internet Securities
opublikowano: 14-09-2005, 15:05

Cyfrowa telewizja naziemna nie zdominuje rynku polskiego, gdyż jest już na to za późno, uważa prezes TVN SA Piotr Walter. Według niego, silną konkurencją dla cyfrowej telewizji naziemnej będzie miało możliwość odbioru kanałów przez internet czy sieci telewizji kablowej.

Cyfrowa telewizja naziemna nie zdominuje rynku polskiego, gdyż jest już na to za późno, uważa prezes TVN SA Piotr Walter. Według niego, silną konkurencją dla cyfrowej telewizji naziemnej będzie miało możliwość odbioru kanałów przez internet czy sieci telewizji kablowej.

„Rozwój innych projektów może wyprzedzić cyfrową telewizję naziemną. Okaże się wtedy, że telewidz będzie mógł wybrać, z jakiej formy dystrybucji chce skorzystać przy odbiorze jakiegoś konkretnego kanału” – powiedział dziennikarzom Walter.

Przy realizacji projektu cyfrowej telewizji naziemnej należy mieć na uwadze nie tylko duże nakłady inwestycyjne ze strony inwestorów, ale również obciążenia dla telewidzów, dodał.

„Nie sądzą, by rząd było stać w ciągu 2-3 lat na jakieś wsparcie finansowe dla takiego projektu. Chyba, że będą to rozwiązania, które nie będą obciążać budżetu” – powiedział prezes.

Według Waltera, wprowadzenie poprzez kabel telefoniczny (projekt Triple Play przygotowywany przez Telekomunikację Polską SA – przyp. ISB) – czyli możliwość korzystania z internetu i odbioru telewizji spowoduje, że ten „tort telewizji cyfrowej” znacznie się rozszerzy.

„Telewidz będzie miał do wyboru odbiór sygnału telewizyjnego poprzez internet, cyfrową telewizję naziemną, telewizję kablową czy analogową. To, na co się on zdecyduje, będzie zależało w dużej mierze od zawartości jak i liczby dostępnych kanałów” – dodał prezes.

TP SA nie zaprzeczyła, że prowadzone są zaawansowane prace nad uruchomieniem usług Triple Play dla abonentów. Biuro prasowe operatora nie chciało jednak podać nawet przybliżonego terminu uruchomienia nowej usługi.

Z informacji agencji ISB wynika, że już w najbliższym czasie zostanie uruchomiony pilot tego rozwiązania. Triple Play ma stanowić pierwszy podstawowy stopień w oferowaniu przez TP SA kolejnych nowych usług opartych o nowe technologie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane