Cyfrowy Polsat przejmuje Netię

opublikowano: 04-12-2017, 17:12
aktualizacja: 04-12-2017, 17:20

Zbigniew Jakubas żegna się z Netią - dziś przyjął ofertę, złożoną przez Cyfrowy Polsat. Spółka, kierowana przez Tobiasa Solorza, celuje w 66 proc. w akcjonariacie. Będzie wezwanie.

Transakcja będzie przeprowadzona w dwóch etapach.

Cyfrowy Polsat, kontrolowany przez Zygmunta Solorza, odkupi od Zbigniewa Jakubasa 33 proc. akcji Netii.
Zobacz więcej

Cyfrowy Polsat, kontrolowany przez Zygmunta Solorza, odkupi od Zbigniewa Jakubasa 33 proc. akcji Netii. Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

W pierwszym Cyfrowy Polsat odkupi 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN, podmiotów kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa. Zapłaci 639 mln zł (5,77 zł za akcję).

Mennica Polska już poinformowała, że propozycja została przyjęta (dotyczy to 18,2 proc. akcji Netii). To samo dotyczy pakietu, będącego w posiadaniu FIP 11 FIZAN.

W drugim etapie Cyfrowy Polsat ma ogłosić wezwanie na tyle akcji, by osiągnąć 66 proc. w kapitale telekomu.

W komunikacie zastrzeżono, że z uwagi na ograniczenia nałożone na Cyfrowy Polsat w umowach finansowych, w wezwaniu jednym z podmiotów nabywających miałaby być spółka zależna od Zygmunta Solorza.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cyfrowy Polsat przejmuje Netię