Cykl bezpłatnych szkoleń dla firm w stolicy

Dominika Masajło
opublikowano: 16-03-2017, 22:00

Urząd miasta Warszawy organizuje warsztaty dla przedsiębiorców i osób planujących założenie własnego biznesu.

Miasto po raz kolejny wychodzi naprzeciw zaradnym warszawianom, przygotowując cykliczne warsztaty i seminaria. Celem przedsięwzięcia jest merytoryczne wsparcie uczestników poprzez udzielenie im informacji dotyczących sposobów pozyskania pieniędzy na funkcjonowanie firmy (w tym wsparcia z UE) oraz poznanie praw i obowiązków, jakie spoczywają na właścicielu działalności gospodarczej.

Spotkania odbędą się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna (CPS) przy ul. Smolnej 4 i prowadzonebędą m.in. przez ekspertów z ZUS-u, Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Urzędu Patentowego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Najbliższe szkolenie odbędzie się 21 marca („Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej”), a już następnego dnia początkujący biznesmeni dowiedzą się od specjalistów, jak zdobyć kapitał na start.

Tydzień później (28 marca) przedsiębiorcy poznają metody na pozyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki na rozwój firmy. Ostatnie w tym miesiącu warsztaty (29 marca) dotyczyć będą zasad rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, funduszpracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, a także sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych. Warto zaznaczyć, że cykliczne spotkania w CPS nie są jedynym instrumentem wsparcia. Początkujący przedsiębiorcy mogą na ul. Smolnej 4 skorzystać z pomocy infrastrukturalnej — wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach lub otrzymać pomoc w rejestracji działalności gospodarczej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Centrum Przedsiębiorczości Smolna, tel.: +22 443-07-56 http://firma.um.warszawa.pl/ wydarzenia/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu