Cykl prezydencki zwiastuje zwyżki

MWIE, BUSINESSINSIDER.COM
opublikowano: 03-10-2012, 00:00

Od początku roku notowania na giełdzie nowojorskiej idealnie powtarzają wzór z przeciętnego roku wyborów prezydenckich w USA.

To dobra wróżba na IV kwartał. Dokładnie tak samo jak w przeszłości, tak i w tym roku zwyżki przeważały przez cały pierwszy kwartał. Sprzedający zdominowali rynki w kwietniu i maju, by potem aż do września oddać inicjatywę bykom.

Optymizmem napawa to, co według historycznych schematów następowało później. Po korekcie z końca września i początku października zwyżki trwały niemal nieprzerwanie aż do końca roku.

— Jeżeli wzór notowań z roku wyborczego nadal będzie się sprawdzał, to po zakończeniu korekty indeksy powinny pójść do góry — komentuje James Saut, główny strateg inwestycyjny firmy Raymond James & Associates.

Kamyczkiem do ogródka byków może jednak być fakt, że w sumie rok wyborów prezydenckich dawał inwestorom zarobić prawie 7 proc. Tymczasem od początku tego roku indeks S&P500 zyskał już prawie 15 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, BUSINESSINSIDER.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cykl prezydencki zwiastuje zwyżki