Cytat Dnia

DI
opublikowano: 29-07-2009, 00:00

CYTAT DNIA

Zapowiedzi rządu, że będzie za wszelką cenę bronił deficytu, są nierealne. Z powodu ograniczeń ekonomicznych i politycznych rząd ma ograniczone możliwości skutecznych działań zmniejszających wydatki lub zwiększających dochody.

Stanisław Gomułka (na fot.) i Janusz Zieliński, ekonomiści Business Centre Club, pokusili się o ocenę założeń do projektu przyszłorocznego budżetu. Wniosek jest jeden — rząd czeka trudna przeprawa. Może się ona powieść, jeśli zostaną ograniczone wydatki, zostanie przeprowadzona rzeczywista reforma KRUS, uszczelniony system podatkowy i dojdzie do "ofensywy prywatyzacyjnej". Prawda, że trudne? Na dodatek BCC radzi nie podnosić progów podatkowych i pozostawić składkę rentową w spokoju. "Jeżeli jednak rząd zdecyduje się na podwyższenie akcyzy lub VAT, powinno to mieć bardzo ograniczony wymiar, być dobrze przemyślane i wprowadzone na ściśle określony czas" — dodają ekonomiści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu