Czarna Perła będzie większa

GRA
opublikowano: 11-02-2010, 00:00

Przetasowania w grupie Totmesu i WDM. Fundusz Black Pearl przejmie Totmes Fund i Bio-Med Capital.

Przetasowania w grupie Totmesu i WDM. Fundusz Black Pearl przejmie Totmes Fund i Bio-Med Capital.

Grupa inwestycyjna Totmes i Wrocławski Dom Maklerski (WDM)lubią przegrupowania w swoich strukturach. Dzięki takim operacjom chcą teraz wzmocnić fundusz Black Pearl Capital, w którym mają po tyle samo udziałów. Wniosą do niego dwa inne fundusze: Totmes Fund (kontrolowany przez Totmes) oraz Bio-Med Capital (kontrolowany przez WDM).

— Chodzi nam o to, by Black Pearl zwiększył skalę działania i mógł realizować większe transakcje na rynku pre-IPO, a także na rynku publicznym — mówi Wojciech Gudaszewski, prezes i akcjonariusz Wrocławskiego Domu Maklerskiego.

Powiększony Black Pearl (Totmes i WDM będą w nim mieć odpowiednio po 35 i 30 proc. głosów) zamierza brać udział np. we wtórnych emisjach spółek z GPW lub emisjach ratunkowych znanych i dużych firm, które popadły w problemy finansowe. Właściciele zapewniają, że ma ku temu potencjał: aktywa nowego podmiotu szacuje się na 40 mln zł, z czego 12 mln zł to gotówka. Nowy fundusz będzie mieć w portfelu ponad dwadzieścia spółek, m.in. Instalexport, Gymnasion, Sco-Pak, Emmerson, Dent-a-Medical, LUG i Vidis.

— Tegoroczna prognoza zysku netto dla połączonych funduszy to 10 mln zł. Znaczna część tej kwoty będzie mieć charakter gotówkowy, ponieważ zamierzamy wychodzić z niektórych inwestycji, by finansować kolejne — zapowiada Wojciech Gudaszewski.

Prezes WDM szacuje, że Black Pearl Capital zadebiutuje na NewConnect — jeszcze samodzielnie — w marcu. Do końca pierwszego półrocza powinna zostać sfinalizowana fuzja z Totmes Fund i Bio-Med, a potem — ruszą przygotowania do przejścia na rynek główny GPW.

— Zastanowimy się, czy przejściu będzie towarzyszyć emisja akcji — twierdzi Wojciech Gudaszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane