Czarna Perła Totmesa

GRA
opublikowano: 25-08-2009, 00:00

Black Pearl Capital — tak nazywa się fundusz inwestycyjny Totmesa i WDM. Na początek dostanie 3 mln zł.

Black Pearl Capital — tak nazywa się fundusz inwestycyjny Totmesa i WDM. Na początek dostanie 3 mln zł.

Grupa inwestycyjna Totmes i Wrocławski Dom Maklerski podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego funduszu inwestycyjnego. Na początek wyposażą go w 3 mln zł (każdy wyłoży po 1,5 mln zł). Pieniądze zostaną zainwestowane w pakiety akcji lub udziałów w firmach niepublicznych. Oczekiwana stopa zwrotu to przynajmniej 50 proc.

— Na początek będzie to 6-10 firm, co daje średnią wartość pojedynczej inwestycji na poziomie 300-500 tys. zł — mówi Piotr Chmielewski, prezes Totmesa.

Do pierwszych transakcji mogłoby dojść już pod koniec września, zaraz po podpisaniu aktu notarialnego. A potem? Wspólnicy chcą podwyższyć kapitał Black Pearl o kolejne kilka milionów złotych, a następnie wprowadzić fundusz na rynek New Connect.

— Do końca roku chcemy przeprowadzić ofertę prywatną, skierowaną do inwestorów zewnętrznych, i sprzedać im kilkanaście procent akcji — zapowiada Piotr Chmielewski.

Na początku sierpnia grupa Totmes kupiła prawie 10 proc. akcji WDM. Firmy ogłosiły, że będą współpracować operacyjnie i kapitałowo. Totmes zamierza m.in. zlecać WDM wprowadzanie na GPW spółek portfelowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu